Menu

به وب سایت ترک آریا خوش آمدید

قوانینی که در ذیل آمده مربوط به همه صفحات سایت turkarya.com است و هرگونه استفاده و بهره برداری از این سایت به معنی پذیرفتن همه این قوانین می‌باشد

 • کاربر سایت:

کاربر باید شخص حقیقی بالای هجده سال و یا شرکت حقوقی ثبت شده در اداره ثبت شرکت‌ها باشد.

 • صحت مشخصات:

اطلاعات مندرج در همه فرم‌های سایت به عهده کاربر می‌باشد و درصورت تغییر، کاربر موظف به اطلاع‌رسانی کتبی به ترک آریا است. لذا ترک آریا مسئولیتی در قبال اطلاعات غلط وارد شده توسط کاربر در هر قسمتی از سایت را ندارد و همچنین در صورت تحمیل هزینه‌ای بابت اطلاعات اشتباه به ترک آریا کاربر موظف به پرداخت آن هزینه می باشد.

 • شفاف بودن و درج کامل آدرس و مشخصات دقیق سفارش:

شفاف بودن و درج کامل آدرس و مشخصات دقیق سفارش درخواستی به عهده مشتری است و در صورت انجام و ارسال کالای اشتباه به واسطه مبهم بودن اطلاعات وارده توسط مشتری، ترک آریا مسئولیتی در قبال استرداد وجه پرداختی و یا تعویض یا مرجوع نمودن کالا را ندارد.

 • ترک آریا تا قبل از دریافت کامل مبلغ پیش فاکتور ارسالی به مشتری هیچگونه مسئولیتی بابت خرید و تحویل سفارش ندارد و مسئولیت ترک آریا در قبال سفارش مشتری تنها پس از تسویه کامل پیش فاکتور آغاز می‌گردد.
 • کیفیت، اصالت، کارایی و سلامت محصول انتخابی و اعتبار فروشنده آن به عهده مشتری است:
 • ترک آریا نسبت به موارد فوق مسئولیتی ندارد. و در صورتی که مغایرتی (رنگ ، سایز و…) از طرف کاربر و یا تلقی متفاوتی از آنچه فروشنده اعلام کرده است صورت گرفته باشد، شامل خدمات ترک آریا نخواهد شد، به طور مثال سایز L و یا رنگ زرد تنها در صورتی شامل خدمات ترک آریا قرار خواهد گرفت که کالای ارسال شده تگی غیر از L و رنگ زرد داشته باشد، بزرگی و کوچکی و یا تفاوت چشمی رنگ از موارد شامل خدمات ترک آریا نمی باشد. نقصان و کمبود در مجموعه کالا نیز برعهده فروشنده خارجی بوده و مسئولیتی برعهده ترک آریا نمی باشد (به طور مثال کمبود یه قطعه در کالای سفارش داده شده)
 • کالا و سفارشات درخواستی کاربر باید منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین پستی و گمرکی باشد:

ترک آریا مسئولیتی در قبال سفارشات غیر قانونی و موجود در لیست کالاهای ممنوعه را ندارد. در صورتی‌که به دلیل قصور کارشناسان ترک آریا کالای ممنوعه خریداری شود و در گمرکات یا پست‌های درون‌مرزی یا برون‌مرزی دچار مشکل شود ترک آریا هیچ‌گونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

 • به محض پرداخت وجه پیش فاکتور توسط مشتری فرآیند خرید و سفارش ارسال کالا توسط ترک آریا قابل اجراست و ترک آریا متعهد است حداکثر ظرف دو روز کاری خرید را انجام دهد و وجه پرداختی قابل استرداد نمی‌باشد و تنها درصورتی که ترک آریا به هر دلیلی تا یک هفته موفق به انجام خرید و ثبت سفارش خارجی نگردد تنها موظف به عودت عین وجه بصورت کامل به مشتری ظرف دو روز کاری می باشد.
 • در صورتی‌که ترک آریا خرید را انجام دهد اما فروشنده به هر دلیلی کالا را ارسال نکند (مثلا به دلیل اعلام موجودی اشتباه فروشنده و یا اتمام موجودی کالا) و مشتری از ترک آریا بخواهد تا با انجام شکایت پول را پس بگیرد، مبلغ ریالی پرداختی توسط مشتری طی دو روز کاری پس از عودت وجه توسط فروشنده به وی بازگردانده خواهد شد. بدیهی است در صورت عدم عودت وجه توسط فروشنده، ترک آریا مسئولیتی در این خصوص ندارد.
 • در صورتی که مشتری به هر دلیلی پس از خرید کالا توسط ترک آریا تمایل به کنسل کردن سفارش داشته باشد، تنها در صورتی که کالا خریداری نشده باشد امکان کنسل شدن وجود خواهد داشت و مبلغ ریالی پرداختی توسط مشتری طی دو روز کاری توسط ترک آریا به وی بازگردانده خواهد شد.
 • تعهد زمانی ارسال سفارش به ایران از زمان دریافت کالای سفارش داده شده و تحویل توسط نماینده ترک آریا در خارج از کشور آغاز می‌شود و زمان تقریبی تحویل آن در ایران در سفارش‌های ترکیه 20 الی 55 روز کاری بجز روزهای تعطیل از زمان دریافت کالا می باشد. لذا ترک آریا مسئولیتی در قبال تاخیر یا مفقودی ناشی از ارسال کالا توسط فروشنده و یا تاخیرهای پستی در کشور مبداء را ندارد. ضمنا این زمان نسبت به زمان رسیدن کالا به دست ما و زمان ترخیص از گمرک و پرداخت هزینه ارسال توسط شما و موارد دیگر قابل تغییر توسط ترکیه کالا میباشد.
 • ترک آریا پس از آماده‌ سازی کالا در دفتر تهران و اطلاع‌رسانی به مشتری جهت تسویه حساب و تحویل کالا، تنها موظف است تا دو هفته کالا را نزد خود نگه دارد. در صورتی که طی این زمان مشتری اقدام به تسویه حساب ننماید، ترک آریا این اختیار را دارد که کالا را به فروش رساند. در صورت فروش محصول توسط ترک آریا پس از کسر هزینه کامل حمل و کارمزد خرید مابقی مبلغ پرداختی مشتری عودت می‌گردد. در صورتی که ترک آریا موفق به فروش کالا نشود هیچ وجهی عودت نمی‌گردد و حق شکایت از مشتری برای ترک آریا محفوظ است.
 • در صورت ایجاد تاخیر در ارسال سفارش به شرطی که این تاخیر ناشی از عملکرد ترک آریا ‏باشد، در صورت درخواست به ازای هر هفته‌ای که از زمان تعیین شده برای تحویل سفارش بگذرد، 1% از مبلغ پیش ‌پرداخت به عنوان جریمه تاخیر به مشتری پرداخت خواهد شد.
 • بسته بندی کالا در هریک از مراحل پست، گمرگات و یا بازرسی‌های فرودگاهی ممکن است باز شود و همچنین امکان حذف بسته‌بندی اضافه محصول به جهت کاهش حجم ارسالی و هزینه پستی برای مشتری وجود دارد. درصورتی که وجود جعبه و بسته‌بندی اوریجینال آن برای مشتری مهم است لازم است به کارشناسان ترک آریا اعلام شود و هزینه حمل با وزن حجمی بسته را مدنظر قرار دهند.
 • ترک آریا در قطع یا محدود سازی ارائه خدمات به کاربران مختار است. همچنین اگر بصورت قطعی مشخص گردد که کاربر اقدام به فعالیت‌ یا مبادلات ممنوعه نموده، کیالوکس مختار به قطع انجام تعهدات، عدم انجام تراکنش مالی مربوط، اطلاع به مراجع قانونی و قطع دسترسی مشتری می‌باشد.
 • در صورت بروز اختلاف، ترک آریا سعی در حل آن توسط مذاکره و در صورت حل نشدن تعیین داور مرضی الطرفین می‌نمایند. چنانچه مذاکرات تا دو هفته به نتیجه ای نرسد یا داور مورد توافق پیدا نشود، مراجع ذی صلاح قانونی و رای ایشان مرجع طرفین خواهد بود.
 • هزینه حمل از ترکیه به ایران پس از دریافت کالا در دفتر ایران بر اساس وزن واقعی محاسبه می‌شود و هنگام تحویل کالا از مشتری دریافت می‌شود مگر اینکه هزینه حمل مساوی یا بیشتر از جمع ارزش کالاها باشد که در این صورت 50 درصد آن در ابتدا محاسبه شده و دریافت می‌گردد. وزن واقعی عبارتست از وزن کالا و جعبه ارسالی از فروشنده روی ترازو و یا وزن حجمی آن در صورت بالاتر بودن، وزن حجمی به گرم به صورت حاصلضرب طول و عرض و ارتفاع مکعب مستطیل فرضی دور کالا تقسیم بر 5 بدست می آید.
 • حقوق و مالکیت سایت:

دامنه turkarya.com و نام “ترک آریا” و لوگوی درج شده در سایت متعلق به شخص حقیقی بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر آن اسناد، قوانین، فرم‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها، کلیه محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، و موارد مشابه بخشی از مالکیت انحصاری ترک آریا بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است.

 • توقف، بازرسی و یا توقیف محموله: ترک آریا تمام تلاش خود را جهت حمل سریع و ترخیص آسان محموله های مشتریان به کار می بندد، اما در صورت توقف، بازرسی و یا توقیف محموله در گمرک جمهوری اسلامی ایران و بازرسی در طول مسیر حمل، مسئولیتی در قبال تاخیر و یا عدم تحویل کالا نخواهد داشت، در صورت توقیف کالا توسط گمرکات و یا سایر واحد های بازرسی ذیصلاح، بایستی هزینه های ذیربط شامل هزینه های ترخیص، انبارداری، حمل و… توسط صاحب کالا به طور کامل پرداخت گردد.
 • محصولات غیر مجاز یا غیر قابل خرید: بر اساس ساختار وب سایت ترک آریا محصولات غیرمجاز و یا غیر قابل ارسال به کشور نمایش داده نمی شود، ولی در صورتی که اشتباها محصول غیر مجاز نمایش داده شده باشد و خرید انجام شود، ترک آریا حق دارد سفارش را لغو نموده و نسبت به بازگرداندن مبلغ پرداخت شده به حساب مشتری طی دو روز کاری اقدام نماید.
 • شرط عدم مسئولیت: سایت و هیچ یک از ارگان‏‌های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجه مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌ النفع در قبال کاربران نیست، مسئولیت ترک آریا و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه‌ایی است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجه اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر و یا از ناحیه فروشنده بوده است سایت متکلف به پرداخت هیچ خسارتی نخواهد بود و همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوه قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده است، سایت از مسئولیت بری خواهد بود.
 • باز کردن بسته بندی در صورت لزوم:با توجه به این که کلیه سفارشات به صورت رسمی از طریق گمرک جمهوری اسلامی ایران وارد کشور می شوند، ممکن است برخی محصولات جهت بررسی توسط گمرک باز و از حالت پلمپ خارج شوند، لذا امکان باز شدن تمام بسته بندی ها وجود داشته و ترک آریا حق باز کردن بسته بندی تمام کالا ها را برای خود محفوظ می دارد.
 • کسورات: ترک آریا در قبال صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏‌گیرد مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.
 • عدم تضمین: سایت خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق‌نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین می‌کند که خریدار یا فروشنده به همه شروط معامله پایبند باشند.
 • خسارات احتمالی: سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص زیان‌ها و خسارت‌های احتمالی ناشی از عملکرد گروه و پرسنل به اعضای آن نداشته و حداکثر خسارت‌های قابل پرداخت معادل کارمزد خدمات ارائه شده به شخص مدعی خواهد بود.
 • اصلاح توافق‌نامه: امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ی كاربران عضو موثر خواهد بود.

با پذیرش این توافق‌نامه کاربران قبول می‌کنند سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رؤیت هر‌گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد.

X

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش شما استفاده می‌شود، و پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، و برای اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است.

یا